klasser

4-mandshold dame

4-mandshold herre/mix

8-mandshold firma

Solo Dame

Solo Herre


home




Klasse: Solo Herre
stilling | hurtigste omgange | forvarslinger | ryttere på ruten | deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc Hold/deltager Omgang Tid km/t
1 John Karlsson
Team Rivette
1 0:46:15
(0:46:15)
22.06
2 Kenneth Kofod Petersen
DMK/ "Team turnerbikes
1 0:48:01
(0:48:01)
21.25
3 John Karlsson
Team Rivette
2 0:50:43
(1:37:13)
20.12
4 Jacob Lauritsen
T-bikes / Nærum Cykler
1 0:50:52
(0:50:52)
20.06
5 Lars Eghoff
ROTWILD/NCK/MALTODEXTRIN
1 0:50:54
(0:50:54)
20.04
6 Per Olsson
Team Hustler- Rivette
1 0:51:40
(0:51:40)
19.75
7 Morten Krogh Hansen
DMK
6 0:52:57
(6:49:57)
19.26
8 Simon Scheibel
HMTBK SRAM
1 0:52:59
(0:52:59)
19.25
9 Kenneth Kofod Petersen
DMK/ "Team turnerbikes
2 0:53:12
(1:43:00)
19.17
10 Lars Isaksen
Team Rolf Schmidt Industriplast
1 0:53:46
(0:53:46)
18.97
11 Jeppe Haugaard
Cykling Odense
1 0:54:23
(0:54:23)
18.76
12 Lars Eghoff
ROTWILD/NCK/MALTODEXTRIN
2 0:54:31
(1:45:46)
18.71
13 Jacob Lauritsen
T-bikes / Nærum Cykler
2 0:54:38
(1:45:45)
18.67
14 Peter Lundgren
Mera Lera MTB
1 0:55:07
(0:55:07)
18.51
15 Morten Kusk
ingen holdnavn
1 0:56:40
(0:56:40)
18.00
16 Lars D. Oppenheuser
DMK - Team Optursgøjser / Louis Cykler
2 0:56:47
(1:55:52)
17.96
17 Stein Vegar Larsen
Kongelig Norsk Puddelforening
1 0:57:11
(0:57:11)
17.84
18 Jørn Almberg
NTNU BIL
1 0:57:12
(0:57:12)
17.83
19 Bo Formand Vestergård Jensen
DMK
1 0:57:14
(0:57:14)
17.82
20 Morten Krogh Hansen
DMK
2 0:57:17
(1:57:16)
17.81
21 Jeppe Haugaard
Cykling Odense
2 0:57:32
(1:52:57)
17.73
22 Simon Scheibel
HMTBK SRAM
2 0:57:40
(1:51:16)
17.69
23 Lars Bo Hansen
ingen holdnavn
3 0:57:57
(3:20:24)
17.60
24 Morten Krogh Hansen
DMK
1 0:58:00
(0:58:00)
17.59
25 Andreas Bøgsted-møller
Adventureteam Bornholm
1 0:58:15
(0:58:15)
17.51
26 Jacob Lund
Nærum Cykler / Adventureteam bornholm
1 0:58:16
(0:58:16)
17.51
27 Simon Thirlwall
Look Media
1 0:58:17
(0:58:17)
17.50
28 Kim Thomasen
Bornholm
1 0:58:18
(0:58:18)
17.50
29 Lars D. Oppenheuser
DMK - Team Optursgøjser / Louis Cykler
1 0:58:20
(0:58:20)
17.49
30 John Karlsson
Team Rivette
3 0:58:39
(2:36:32)
17.39
31 Peter Solsbæk
Team Solsbæk
2 0:58:40
(2:01:12)
17.39
32 Lars Isaksen
Team Rolf Schmidt Industriplast
2 0:58:42
(1:52:50)
17.38
33 Jacob Lund
Nærum Cykler / Adventureteam bornholm
2 0:58:57
(1:57:32)
17.31
34 Thomas Midtgård
ALOT
1 0:59:11
(0:59:11)
17.24
35 Lars Eghoff
ROTWILD/NCK/MALTODEXTRIN
3 0:59:15
(2:48:04)
17.22
36 Peter Sølvhøj
ingen holdnavn
2 0:59:18
(2:02:57)
17.21
37 Svend Pedersen
ingen holdnavn
1 0:59:20
(0:59:20)
17.19
38 Per Olsson
Team Hustler- Rivette
2 0:59:30
(1:52:58)
17.14
39 Svend Pedersen
ingen holdnavn
2 0:59:40
(1:59:30)
17.10
40 Svend Pedersen
ALOT
1 0:59:53
(0:59:53)
17.04
41 Kenneth Kofod Petersen
DMK/ "Team turnerbikes
3 0:59:58
(2:43:14)
17.01
42 Jacob Lauritsen
T-bikes / Nærum Cykler
3 1:00:11
(3:06:49)
16.95
43 Simon Thirlwall
Look Media
2 1:00:29
(2:00:08)
16.86
44 Thor Mårtensson
CO
2 1:00:39
(2:05:55)
16.82
45 Jørn Almberg
NTNU BIL
2 1:02:18
(2:00:27)
16.37
46 Peter Solsbæk
Team Solsbæk
1 1:02:19
(1:02:19)
16.37
47 Stein Vegar Larsen
Kongelig Norsk Puddelforening
2 1:02:22
(2:00:30)
16.36
48 Anders Jørgensen
Hvalsø MTB - CANYON
2 1:02:26
(2:05:59)
16.34
49 Flemming Sørensen
Hvalsø MTB - CANYON
2 1:02:27
(2:06:00)
16.34
50 Morten Kusk
ingen holdnavn
2 1:02:37
(1:59:34)
16.29


Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg