klasser
4-mandshold dame
4-mandshold herre/mix
8-mandshold firma
Solo Dame
Solo Herre
home
Klasse: Solo Herre
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Stilling
Plc
Hold/deltager
Omgange
Tid
km/t
1
John Karlsson
Team Rivette
16
22:47:48
11.93
2
Lars Eghoff
ROTWILD/NCK/MALTODEXTRIN
15
23:54:55
10.66
3
Morten Krogh Hansen
DMK
14
23:25:21
10.16
4
Peter Bering
Zemper Bikes
14
24:30:34
9.71
5
Dyon Balding
Australia
13
24:36:13
8.98
6
Jacob Green
Birkerød MTB & Adventure
13
24:52:35
8.88
7
Jan Mathorne
Thrane & Thrane
13
25:32:23
8.65
8
Jørn Almberg
NTNU BIL
12
20:44:17
9.84
9
Stein Vegar Larsen
Kongelig Norsk Puddelforening
12
24:39:33
8.27
10
Thomas Jönsson
NCK (Nordsjællands Cykle Klub)
12
25:16:18
8.07
11
Jesper Davidsen
Slagelse Tri
11
22:46:26
8.21
12
Lars Friis
Birkerød MTB og Adventure
11
23:29:32
7.96
13
Jesper Regin
DMK
11
24:24:22
7.66
14
Bo Formand Vestergård Jensen
DMK
10
23:47:18
7.15
15
Jacob Mørk Christensen
LINAK A/S, 1900MTB
10
24:52:20
6.83
16
Flemming Sørensen
Hvalsø MTB - CANYON
10
25:21:16
6.71
17
Anders Jørgensen
Hvalsø MTB - CANYON
10
25:21:16
6.70
18
Peter Solsbæk
Team Solsbæk
9
23:36:58
6.48
19
Jonny Jørgensen
Randers Cykleklub af 1910
9
24:19:33
6.29
20
Jesper Kamstrup
Team Chilli
8
22:38:47
6.01
21
Svend Pedersen
ALOT
8
23:34:20
5.77
22
Peter Sølvhøj
ingen holdnavn
8
24:28:16
5.56
23
Jeppe Haugaard
Cykling Odense
7
8:41:33
13.69
24
Jeppe Birk
Team Sjoko boys
7
21:50:29
5.45
25
Thomas Poulsen
Team Sjoko Boyz
7
23:55:14
4.97
26
Sebastian Rahbek
HOLD OP/
7
24:25:06
4.87
27
Simon Thirlwall
Look Media
6
7:25:37
13.73
28
Morten Kusk
ingen holdnavn
6
8:27:26
12.06
29
Ebbe Dahl
Thrane & Thrane
6
9:40:02
10.55
30
Lars Kirk
Nærum Cykler
6
10:59:19
9.28
31
Peter Lundgren
Mera Lera MTB
6
13:47:38
7.39
32
Peter Nejsig
ingen holdnavn
6
18:13:05
5.60
33
Jacob Lauritsen
T-bikes / Nærum Cykler
5
6:00:26
14.15
34
Jacob Lund
Nærum Cykler / Adventureteam bornholm
5
6:03:29
14.03
35
Lars D. Oppenheuser
DMK - Team Optursgøjser / Louis Cykler
5
6:08:21
13.85
36
Lars Isaksen
Team Rolf Schmidt Industriplast
5
6:18:11
13.49
37
Andreas Bøgsted-møller
Adventureteam Bornholm
5
6:43:04
12.65
38
Kim Thomasen
Bornholm
5
6:43:08
12.65
39
Casper Fabricius
Team Hustler - Rivette
5
7:43:09
11.01
40
Mads Hummelmose
Team Hummelmose
5
9:47:22
8.68
41
Jakob Andreas Nielsen
Jak Racing
5
12:23:51
6.86
42
Mads Sørensen
Team mms
5
20:44:43
4.10
43
Søren Nissen
SN
5
21:13:02
4.01
44
Jesper Solsbæk
Team Solsbæk
5
23:49:12
3.57
45
Kenneth Kofod Petersen
DMK/ "Team turnerbikes
4
4:13:14
16.11
46
Martin Quist
Cykling Odense
4
5:13:09
13.03
47
Lars Elmkjær
Hvalsø MTB / Holbæk Cykelcenter
4
5:14:49
12.96
48
Per Olsson
Team Hustler- Rivette
4
5:50:46
11.63
49
Thor Mårtensson
CO
4
6:10:05
11.02
50
Michael Scheuer
Team Chilli
4
6:28:46
10.49
51
Anders Qwist
TEAM VOLLGAS SOLO
4
6:29:09
10.48
52
Ulrik Boel Bentzen
www.BoelBentzen.com
4
6:37:07
10.27
53
Fredrik Törnqvist
Spårvägen CF
4
6:59:31
9.73
54
Niels Kløve
DMK
4
7:04:53
9.60
55
Mats Alheim
Spårvägen CF
4
8:53:05
7.65
56
Palle Sønderskov Madsen
Team Hustler - Rivette
4
11:36:17
5.86
57
Michael Salomonsen
Mårslet cykel motion
4
18:13:08
3.73
58
Lars Bo Hansen
ingen holdnavn
3
3:20:24
15.27
59
Simon Scheibel
HMTBK SRAM
3
3:29:07
14.63
60
Jesper Jensen
ingen holdnavn
3
4:14:41
12.02
61
Peter Bower
blivsaeddonor.dk
3
4:14:52
12.01
62
Lars Pasgaard
Ja-nemli ja
3
4:26:30
11.48
63
Klaus Munk Petersen
Pegasus
3
4:28:25
11.40
64
Sten Stoltze
FLSmidth
3
4:41:25
10.87
65
Christian Halken
FLSmidth
3
4:41:25
10.87
66
Klaus Enhard
ingen holdnavn
3
5:48:43
8.78
67
Niels Harving
ingen holdnavn
3
5:58:43
8.53
68
Lars Winkel Olsen
Team SoLO
3
8:07:55
6.27
69
Svend Pedersen
ingen holdnavn
3
9:12:51
5.54
70
Hans Dal
Team Hans/Sponsor: blivsæddonor.dk
3
11:23:50
4.47
71
Jesper Pedersen
ingen holdnavn
3
12:23:52
4.11
72
Christian Kerrn-jespersen
mårslet cykel motion
3
18:45:11
2.72
73
Bo Stoltze
Meo Camuzet
2
2:28:57
13.70
74
Thor Bisbjerg
Skandia
2
2:35:52
13.09
75
Anders Kirchhoff
Team Hustler - Rivette
2
2:41:09
12.66
76
Kåre Ravnskov
Skandia
2
2:48:26
12.11
77
William Millard
Sorø Cykel Klub
2
2:48:28
12.11
78
Steve Cassie
ingen holdnavn
2
2:48:30
12.11
79
Bjarne Holm Madsen
ja-nemi`ja
2
2:50:09
11.99
80
Johnny Kjær Jakobsen
MKA/Cycling Nord
2
3:04:54
11.03
81
Steen Brostrøm
Thrane & Thrane
2
3:28:24
9.79
82
Lars Thomsen
Hawaii-Team
2
3:52:12
8.79
83
Thomas Midtgård
ALOT
1
0:59:11
17.24
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg