klasser
Single løbere 12t - Herre
Single løbere 12t - Kvinder
Single løbere 24t - Herre
Single løbere 24t - Kvinder
2-mands hold - Mixed
4-mands hold - Herre
4-mands hold - Mixed
8-mands hold - Børn
8-mands hold - Herre
8-mands hold - Mixed
12-mands hold - Herre
12-mands hold - Mixed
24-mands hold - Børn
24-mands hold - Mixed
Håndcykel - Håndcykler
Startsiden
Klasse: Single løbere 24t - Kvinder
stilling
|
hurtigste omgange
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Marianne Nors Karstensen
2
0:30:43
(1:02:08)
11.16
2
Malene Aagaard
1
0:31:25
(0:31:25)
10.91
3
Marianne Nors Karstensen
1
0:31:26
(0:31:26)
10.90
4
Malene Aagaard
2
0:32:32
(1:03:56)
10.53
5
Malene Aagaard
3
0:33:14
(1:37:10)
10.31
6
Marianne Nors Karstensen
3
0:33:26
(1:35:34)
10.25
7
Marianne Nors Karstensen
5
0:34:19
(2:49:40)
9.99
8
Marianne Nors Karstensen
7
0:34:51
(4:10:14)
9.83
9
Inger Nielsen
1
0:36:08
(0:36:08)
9.48
10
Malene Aagaard
4
0:36:28
(2:13:37)
9.40
11
Inger Nielsen
2
0:37:06
(1:13:14)
9.24
12
Kathrine Elming Nielsen
1
0:37:12
(0:37:12)
9.21
13
Inger Nielsen
5
0:38:37
(3:15:57)
8.87
14
Dorthe Holtet
1
0:39:32
(0:39:32)
8.67
15
Inger Nielsen
3
0:39:43
(1:52:56)
8.63
16
Marianne Nors Karstensen
8
0:39:44
(4:49:58)
8.62
17
Marianne Nors Karstensen
4
0:39:48
(2:15:22)
8.61
18
Kathrine Elming Nielsen
2
0:41:07
(1:18:19)
8.33
19
Dorthe Holtet
2
0:41:43
(1:21:15)
8.21
20
Inger Nielsen
8
0:42:00
(5:31:36)
8.16
21
Malene Aagaard
6
0:42:04
(3:38:33)
8.14
22
Dorthe Holtet
4
0:42:07
(2:50:01)
8.14
23
Marianne Nors Karstensen
10
0:42:12
(6:33:41)
8.12
24
Kathrine Elming Nielsen
4
0:42:23
(2:45:09)
8.09
25
Malene Aagaard
8
0:42:33
(5:05:24)
8.05
26
Malene Aagaard
5
0:42:52
(2:56:29)
7.99
27
Malene Aagaard
10
0:43:06
(6:42:15)
7.95
28
Malene Aagaard
12
0:43:16
(8:24:45)
7.92
29
Inger Nielsen
6
0:43:38
(3:59:35)
7.85
30
Dorthe Holtet
7
0:43:52
(5:31:00)
7.81
31
Malene Aagaard
7
0:44:19
(4:22:51)
7.73
32
Inger Nielsen
4
0:44:25
(2:37:21)
7.71
33
Kathrine Elming Nielsen
3
0:44:28
(2:02:46)
7.71
34
Kathrine Elming Nielsen
9
0:44:32
(9:58:49)
7.69
35
Inger Nielsen
15
0:44:54
(12:10:22)
7.63
36
Dorthe Holtet
14
0:45:36
(12:14:46)
7.52
37
Malene Aagaard
17
0:45:39
(19:28:50)
7.51
38
Inger Nielsen
10
0:45:40
(7:10:37)
7.50
39
Marianne Nors Karstensen
6
0:45:44
(3:35:24)
7.49
40
Marianne Nors Karstensen
12
0:45:50
(8:44:02)
7.48
41
Dorthe Holtet
8
0:46:08
(6:17:07)
7.43
42
Dorthe Holtet
3
0:46:39
(2:07:54)
7.34
43
Dorthe Holtet
13
0:47:30
(11:29:11)
7.21
44
Dorthe Holtet
9
0:48:41
(7:05:48)
7.04
45
Dorthe Holtet
17
0:48:45
(15:34:16)
7.03
46
Dorthe Holtet
12
0:49:13
(10:41:42)
6.96
47
Inger Nielsen
11
0:49:37
(8:00:14)
6.91
48
Dorthe Holtet
5
0:49:51
(3:39:51)
6.87
49
Inger Nielsen
7
0:50:03
(4:49:37)
6.85
50
Marianne Nors Karstensen
20
0:50:03
(20:25:23)
6.85
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg