klasser

Single løbere 12t - Herre

Single løbere 12t - Kvinder

Single løbere 24t - Herre

Single løbere 24t - Kvinder

2-mands hold - Herre

2-mands hold - Mixed

4-mands hold - Herre

4-mands hold - Mixed

8-mands hold - Børn

8-mands hold - Herre

8-mands hold - Kvinder

8-mands hold - Mixed

12-mands hold - Børn

12-mands hold - Herre

12-mands hold - Kvinder

12-mands hold - Mixed

24-mands hold - Herre

24-mands hold - Kvinder

24-mands hold - Mixed

Håndcykel - Håndcykler


Startsiden




Klasse: Single løbere 24t - Herre
stilling | hurtigste omgange | deltagerliste
Stilling
Plc Hold/deltager Omgange Tid km/t
1
Johnny Visholm
35 23:50:59 8.38
2
Jannik Vester Henriksen
33 23:38:26 7.97
3
Peter Lund Torjussen
33 23:50:49 7.90
4
Brian Elgaard Høgh
32 23:21:34 7.82
5
Torben Jørgensen
32 23:21:36 7.82
6
Jan Nielsen
28 23:28:37 6.81
7
Casper Friis
27 19:51:37 7.76
8
Djoko Dokic
26 20:32:22 7.23
9
Michael Ellemose Povlsen
25 22:04:32 6.47
10
Jesper Christiansen
24 23:32:30 5.82
11
Peter Kudsk
24 23:47:55 5.76
12
Sune Hundebøll
23 19:22:59 6.78
13
Lars Skaarup Brødsgaard
23 19:46:42 6.64
14
Ole Godske Pedersen
23 23:11:27 5.66
15
Allan Jacobsen
23 23:54:39 5.49
16
Mikael Hansen
22 19:06:42 6.57
17
Peter Jakobsen
22 22:31:54 5.58
18
Michael S.K. Mortensen
22 23:17:34 5.39
19
Toni Carlsen
22 23:29:31 5.35
20
Thyge Roesen
21 23:44:54 5.05
21
frederik enghave larsen
21 23:51:02 5.03
22
Rasmus Trane Hansen
21 24:04:33 4.98
23
Jesper Sørensen
20 23:28:12 4.87
24
Jens Kristian Sommer
20 23:42:36 4.82
25
Peter Timmermann
20 23:43:01 4.82
26
Hans Bundgaard
19 22:34:21 4.81
27
Jan Glifberg
18 12:10:59 8.44
28
Brian Wurtz Andersen
18 20:57:08 4.91
29
Mogens Steen Petersen
18 22:57:06 4.48
30
Thomas Berg Tollund
15 20:53:41 4.10
31
Kim Daniel Lund
13 9:28:45 7.83
32
Tonny Carlsen
13 18:59:50 3.91
33
Lars Ehlers
13 23:27:53 3.16
34
Martin Porup
10 7:04:41 8.07
35
Mark Ballegaard
9 6:47:53 7.56
36
Per Brølling
9 6:59:58 7.34
37
Batman
8 8:07:48 5.62
38
Horst Preisler
8 17:28:52 2.61
39
Søren Svendsen
7 7:33:16 5.29
40
Nikolaj Jørgensen
4 8:55:31 2.56


Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg