klasser
Single løbere 24t - Herrer
Single løbere 24t - Håndcykler
Single løbere 24t - Kvinder
2-mands hold - Mix
4-mands hold - Børn
4-mands hold - Herrer
4-mands hold - Kvinder
4-mands hold - Mix
8-mands hold - Herrer
8-mands hold - Mix
12-mands hold - Herrer
12-mands hold - Håndcykler
12-mands hold - Kvinder
12-mands hold - Mix
Singleløbere 12 T - Herrer
Singleløbere 12 T - Kvinder
24-mands hold - Børn
24-mands hold - Herrer
24-mands hold - Kvinder
24-mands hold - Mix
Håndcykel - Håndcykler
Startsiden
Klasse: Singleløbere 12 T - Herrer
stilling
|
hurtigste omgange
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Brian Klausen
17
0:29:27
(11:49:36)
11.64
2
Torben Jensen
2
0:31:30
(1:05:10)
10.88
3
Henrik Bøge
2
0:31:32
(1:05:11)
10.87
4
Martin Pomp
2
0:31:32
(1:05:11)
10.87
5
Jesper Klysner Sørensen
7
0:31:36
(3:57:00)
10.85
6
Lars Michael Rasmussen
2
0:31:40
(1:05:20)
10.82
7
Brian Klausen
1
0:31:45
(0:33:15)
10.79
8
Arne Pedersen Mark
1
0:31:45
(0:33:15)
10.79
9
Henrik Bøge
3
0:31:58
(1:37:08)
10.72
10
Martin Pomp
3
0:32:01
(1:37:11)
10.70
11
Torben Jensen
3
0:32:02
(1:37:12)
10.70
12
Arne Pedersen Mark
2
0:32:03
(1:05:17)
10.69
13
Arne Pedersen Mark
3
0:32:06
(1:37:22)
10.68
14
Martin Pomp
1
0:32:09
(0:33:39)
10.66
15
Henrik Bøge
1
0:32:09
(0:33:39)
10.66
16
Torben Jensen
1
0:32:11
(0:33:41)
10.65
17
Jesper Klysner Sørensen
9
0:32:12
(5:03:42)
10.64
18
Brian Klausen
2
0:32:25
(1:05:40)
10.57
19
Martin Pomp
4
0:32:36
(2:09:47)
10.51
20
Torben Jensen
4
0:32:37
(2:09:49)
10.51
21
Henrik Bøge
4
0:32:40
(2:09:47)
10.49
22
Henrik Bøge
5
0:32:47
(2:42:34)
10.45
23
René Thomassen
6
0:32:56
(3:22:14)
10.41
24
René Thomassen
7
0:33:06
(3:55:19)
10.36
25
Jesper Klysner Sørensen
14
0:33:09
(8:19:06)
10.34
26
Jesper Klysner Sørensen
2
0:33:17
(1:08:08)
10.30
27
Benjamin Pedersen
2
0:33:17
(1:08:09)
10.30
28
René Thomassen
2
0:33:18
(1:08:09)
10.29
29
Jesper Klysner Sørensen
1
0:33:22
(0:34:52)
10.27
30
René Thomassen
1
0:33:22
(0:34:52)
10.27
31
Benjamin Pedersen
4
0:33:23
(2:15:28)
10.27
32
Benjamin Pedersen
1
0:33:23
(0:34:53)
10.27
33
Jesper Klysner Sørensen
4
0:33:25
(2:15:29)
10.26
34
Torben Jensen
6
0:33:26
(3:17:13)
10.25
35
René Thomassen
4
0:33:26
(2:15:30)
10.25
36
Lars Troelsen
2
0:33:26
(1:08:42)
10.25
37
Claus Sørensen
2
0:33:27
(1:08:42)
10.25
38
Bjarne ?the monster? Egtved
1
0:33:30
(0:35:00)
10.23
39
Claus Sørensen
1
0:33:45
(0:35:15)
10.15
40
Lars Troelsen
1
0:33:46
(0:35:16)
10.15
41
René Thomassen
5
0:33:49
(2:49:19)
10.13
42
Jesper Klysner Sørensen
5
0:33:50
(2:49:18)
10.13
43
René Thomassen
11
0:33:57
(6:23:05)
10.10
44
René Thomassen
3
0:33:57
(1:42:05)
10.10
45
Benjamin Pedersen
3
0:33:57
(1:42:06)
10.09
46
Jesper Klysner Sørensen
3
0:33:57
(1:42:05)
10.09
47
Torben Jensen
5
0:34:00
(2:43:48)
10.08
48
Lars Troelsen
3
0:34:06
(1:42:47)
10.05
49
Claus Sørensen
3
0:34:06
(1:42:47)
10.05
50
Jeppe Molsgaard
1
0:34:07
(0:35:37)
10.04
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg